Translate

17 September 2014

Our school: Innovative Microsoft School

Nasza szkoła od lat włącza się w różnorodne programy działania i rozwija wiedzę uczniów w ramach europejskich projektów edukacyjnych Comenius (dobre praktyki - promowane na stronie Erasmus Plus) oraz eTwinning, które zdobyły już dziesięć Krajowych i dziewięć Europejskich Odznak Jakości. Wśród kryteriów oceniania projektowego przez Krajowe i Europejskie Biura LLP są: innowacja pedagogiczna i kreatywność; integracja z programem nauczania; komunikacja i wymiana informacji i współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi; wykorzystanie nowych technologii oraz rezultaty i dokumentacja.
Ostatni z nagrodzonych projektów eTwinning Plus Our Colourful World był naszym autorskim działaniem, w którym współpracowaliśmy, między innymi, z Tunezją, Armenią i Ukrainą, które pierwszy raz wzięły udział w programie eTwinning. Dzięki pełnieniu funkcji koordynatora mogliśmy przekazać naszą wiedzę przyrodniczą i doświadczenie w zakresie TIK - szkołom partnerskim, rozwiązywać problemy globalne, poznawać języki obce, nawiązać kolejne przyjaźnie, a wszystko to dzięki aktywnej pracy obecnych klas: 3c, grupy językowej 2d/e oraz pracy nauczycieli: p. B. Banaszek, p. J. Pali oraz p. B. Kraj.
Promowanie dobrych praktyck edukacyjnych w regionie, kraju i na świecie – również poprzez działania ambasadora eTwinning (I miejsce ex aequo w konkursie ogólnopolskim na przedstawiciela tego programu), daje nam dużo satysfakcji, prowadzi do wymiany doświadczeń, rozwija umiejętności zastosowania innowacyjnych metod nauczania oraz promuje szkołę i gminę Daleszyce. Zdobyliśmy wyróżnienie w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie LLPEduinspiracje, a nasze projekty edukacyjne promowane są na stronach Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.
W pierwszych dnia września nasze doświadczenia i wysiłki zostały ponownie nagrodzone. Certyfikat Innowacyjnej Szkoły Microsoft jest efektem naszej pracy w szkole oraz kilkuletnich działań na światowej platformie Partners in Learning. Koordynator działań: p. Bożena Kraj dzieliła się naszą dobrą praktyką szkolną, publikując wszystkie materiały dydaktyczne dotyczące najciekawszych projektów; przeszła cykl szkoleń i zakwalifikowała się na roczny kurs uzyskując tytuł Microsoft Innovative Trainer. Na prośbę profesora Chrisa Gerry, brytyjskiego edukatora i specjalisty od innowacyjności, opublikowała artykuły, które w dziale Project Based Learning osiągnęły 2 i 3 miejsce pod względem zainteresowania i ilości komentarzy. Ważnym elementem naszych innowacyjnych działań była trzykrotna, kwalifikacja konkursowa i uczestnictwo w Ogólnopolskim Forum Innowacyjnych Szkół i Nauczycieli organizowanym przez Microsoft, Głos Nauczyciela i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, a działaniaEuropejskiego Klubu Językowy TIK nagrodzono tytułem finalisty. W 2013 roku przedstawiciel naszej szkoły znalazł się w gronie czterech nauczycieli z Polski zaproszonych przez Microsoft Polska na tygodniową Światową KonferencjęComputers in Education, która zgromadziła nauczycieli akademickich, edukatorów i specjalistów od TIK z 40 krajów świata. Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły było również nasze uczestnictwo w brukselskiej konferencji SchoolNet w zakresie innowacyjnych scenariuszy lekcyjnych i metod pracy.
Ciesząc się z wyróżnienia w postaci Certyfikatu Innowacyjnej Szkoły Microsoft, czynimy kolejne kroki, aby innowacyjne metody nauczania skutecznie przygotowywały naszych uczniów do życia  i funkcjonowania w społeczeństwie XXI w.

No comments:

Post a Comment